loading...
مجله تفریحی سان تو فان
omid بازدید : 380 دوشنبه 18 اسفند 1393 نظرات (0)

پسر جوانی كه یكی از قوی‌ترین مردان ایران را با ضربات چاقو در كرج كشته بود، روز گذشته به صورت فوق‌العاده در شعبه اول دادگاه كیفری استان البرز محاكمه و برای وی تقاضای اعدام در ملا عام شد.

به گزارش مجله خبری سان تو فان و به نقل از جام‌جم، متهمان این پرونده 3 پسر به‌نام‌های علیرضا، ناصر و علیرضا 17 و 18 ساله هستند. آنها شامگاه 25 تیر سال جاری هنگام تردد با خودروی پراید در 45متری گلشهر، خیابان پونه كرج با خودروی روح‌الله داداشی، قوی‌ترین مرد ایران و سرنشین همراه وی به صورت سطحی تصادف كردند كه میان آنها مشاجره در گرفت.

در این حادثه 3 پسر جوان با قوی‌ترین مرد ایران درگیر شدند و یكی از آنها به نام علیرضا با 3 ضربه چاقو به قلب و گردن روح‌الله داداشی، او را مجروح كرد و همراه دوستانش متواری شد. داداشی در راه انتقال به بیمارستان به دلیل شدت جراحات درگذشت. با پیگیری این پرونده متهمان دستگیر شدند و یكی از آنها به نام علیرضا به قتل روح‌الله داداشی و مصدوم كردن راننده یك‌خودروی پرادو پیش از قتل مرد آهنین ‌اعتراف كرد.

متهمان پس از بازسازی صحنه حادثه روانه زندان شدند و پرونده آنها با صدور كیفرخواست به شعبه اول دادگاه كیفری استان البرز ارسال شد و عامل جنایت روز گذشته تحت تدابیر شدید امنیتی به دادگاه منتقل و محاكمه شد.

ابتدای جلسه دادگاه، رضوان‌منش، نماینده دادستان به تشریح كیفرخواست پرداخت و گفت: در این پرونده علیرضا ـ م 18 ساله، به اتهام مباشرت در قتل روح‌الله داداشی و شركت در نزاع خیابانی منجر به مصدوم كردن یك جوان به نام داریوش شد كه از روز 27 تیر سال جاری در بازداشت موقت به سر می‌برد.

 
با توجه به شكایت اولیای دم، كشف خودروی متهم كه لكه‌های خون مقتول در آن وجود داشت، كشف آلت قتاله -چاقو- در بهشت زهرای تهران، گواهی پزشكی قانونی كه حاكی از آن بود روح‌الله داداشی به دلیل خونریزی شدید ناشی از بریدگی عناصر حیاتی بدنش فوت كرده، متهم را گناهكار شناخته و برای او تقاضای اعدام در محل حادثه را دارم.

سپس 2 وكیل اولیای دم در جایگاه مخصوص قرار گرفتند و به نیابت از 11 خواهر و برادر مقتول برای عامل جنایت تقاضای اعدام در ملا عام كردند. با ثبت اظهارات 2 وكیل اولیای دم، قاضی رنجبر رئیس شعبه اول دادگاه كیفری استان البرز، از متهم ـ علیرضا ـ خواست در جایگاه قرار گیرد و از خود دفاع كند.

خودت را معرفی كن.

علیرضا ـ م، 18 ساله هستم. بیكار، بدون سابقه كیفری و ساكن حسین‌آباد در مهرشهر كرج و تا سال سوم راهنمایی درس خوانده‌ام.

طبق محتویات پرونده و كیفرخواست صادره از دادسرای جنایی كرج، كشف آلت قتاله و گواهی پزشكی قانونی كه علت مرگ مقتول را مشخص كرده شما متهم به قتل عمد روح‌الله داداشی هستید، اتهام را قبول دارید؟

بله، اما باور كنید قصد كشتن او را نداشتم.

جزئیات شب حادثه را بیان كنید.

آن شب من و دوستانم با خودرو در حال بازگشت به خانه‌مان بودیم كه مقتول و یك مرد جوان كه سرنشینان یك خودروی آزرا كه پشت سرمان در حركت بودند، چند بار چراغ‌های خودرویشان را روشن و خاموش ‌كردند و از ما ‌خواستند سریع‌تر حركت كنیم.

به دلیل داشتن سرعت بالا و وجود سرعت‌گیر در منطقه 45 متری گلشهر، سرعت خودرو را كاهش دادم. در همین موقع مشاجره لفظی میان ما و یكی از سرنشینان خودرو رخ داد. بعد با نزدیك شدن به خیابان پونه یكی از 2 سرنشین خودروی آزرا كه كمی از شیشه خودرو بیرون آمده و فحاشی می‌كرد، محكم ضربه‌ای به دستم زد.

همان‌جا با هم درگیر شدید؟

بله. با توقف خودرو، یكی از دوستان من پیاده و با سرنشینان آزرا درگیر شد. در جریان درگیری داداشی از خودرو بیرون آمد و ابتدا یك سیلی به صورتم زد كه از دهانم خون آمد. او چند بار گفت مرا می‌شناسی ولی من توجهی به حرف‌های او نكردم. با دیدن او كه مردی قوی هیكل بود، وحشت كرده و ترسیدم. تصور می‌كردم شاید اگر چاقویی كه همراه داشتم را به مرد قوی هیكل و دوستش نشان دهم، آنها صحنه را ترك می‌كنند.

چند ضربه به مقتول زدی؟

ابتدا با چاقو 2 ضربه به دستان او زدم و بعد در حالی كه عقب عقب به سمت خودرویمان می‌رفتم، ضربه‌ای به او زدم كه به گردنش اصابت كرد و باعث مرگش شد.

چرا در جریان درگیری فرار نكردی و ترجیح دادی از چاقو استفاده كنی؟

نمی‌دانم، شاید فقط می‌خواستم 2 سرنشین خودروی آزرا را بترسانم.

خانواده‌ات از ماجرای جنایت باخبر بودند؟

بله. حتی لباس‌‌های خون‌آلود خود را شستم و روز بعد وقتی از مرگ مرد جوان كه فهمیده بودم، قوی‌ترین مرد ایران است به اردبیل رفتم، اما در میانه راه بازگشته و خود را به پلیس تسلیم كردم.

از چه زمانی چاقو حمل می‌كنی؟

از 3 تا 4 سال قبل ولی از آن زیاد استفاده نكردم.

با جوانی به نام داریوش كه دیگر شاكی پرونده است چگونه درگیر شدی؟

یك ساعت پیش از حادثه قتل در حوالی خیابان نهم قلم در شاهین‌ویلای كرج ، داریوش كه با خودرویش در حال حركت بود در پی سبقت گرفتن با او درگیر شده و با توقف خودرویش، به سوی او حمله كرده و بشدت او را كتك زدیم و پس از عربده‌كشی در منطقه فرار كردیم.

هر دو اتهام قتل و كتك زدن شاكی جوان را قبول دارید؟

بله هر دو اتهام را قبول دارم و هر مجازاتی را كه دادگاه صادر كند، می‌پذیرم. در پی اظهارات متهم به قتل، وكیل وی به دفاع از او پرداخت و با بیان این‌كه متهم در دی‌ماه امسال به سن قانونی 18 سالگی می‌رسد،‌عفو متهم را خواستار شد. این در حالی بود كه علیرضا در اعترافاتش، خواستار عفو نشده بود. پس از آن دومین شاكی پرونده نیز از متهم شكایت كرد و خواستار مجازات وی شد.


با پایان یافتن جلسه دادگاه، قاضی رنجبر رئیس شعبه اول دادگاه كیفری استان البرز همراه 4 قاضی مستشار (بصیرنیا، عبدی، موسویان و مازنی)‌ وارد شور شدند تا حكم قضایی را صادر كنند.

حاشیه دادگاه

* در حالی كه قرار بود دادگاه متهم قتل روح‌الله داداشی ساعت 9 صبح دیروز در دادگاه كیفری استان البرز برگزار شود، اما با 2 ساعت و 17 دقیقه تاخیر برگزار شد و ساعت 23/13 پایان گرفت.

* فقط خبرنگاران، اولیای دم مقتول و چند نفری از اقوام آنها و تنی چند از مسوولان قضایی و انتظامی كرج در سالن جلسه دادگاه حضور یافتند و افراد دیگری كه قصد داشتند در جریان محاكمه قرار گیرند، به سالن دیگری منتقل شدند و از طریق ویدئو كنفرانس پیگیر محاكمه بودند.

* ساعت 17/ 11 به محض آن‌كه ماموران زندان، متهم را تحت تدابیر امنیتی به سالن دادگاه آوردند، یكی از خواهران مقتول خطاب به متهم گفت: چرا برادرم را كشتی؟!

* متهم در جریان محاكمه فقط آرام بود و با خونسردی به تشریح حادثه پرداخت و حتی یك بار هم از اولیای دم تقاضای بخشش نكرد.

* علی برادر بزرگ‌تر مقتول، دقایقی پیش از پایان محاكمه متهم در میان جمعیت حاضر در دادگاه از برادرش صحبت كرد و خواستار اجرای سریع حكم در محل جنایت شد.

* وكیل علیرضا گفت: موكلم تاكنون سابقه كیفری نداشته و در دفاع از خود مرتكب جنایت شده و كار وی دفاع مشروع بوده و به سن قانونی نرسیده است.

 

مطالب مرتبط
ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش
اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 2134
 • کل نظرات : 353
 • افراد آنلاین : 4
 • تعداد اعضا : 119
 • آی پی امروز : 33
 • آی پی دیروز : 101
 • بازدید امروز : 466
 • باردید دیروز : 550
 • گوگل امروز : 5
 • گوگل دیروز : 21
 • بازدید هفته : 2,396
 • بازدید ماه : 5,127
 • بازدید سال : 419,368
 • بازدید کلی : 2,830,040